Vegan Sertifikası Nasıl Alınır?

Vegan Sertifikası Nasıl Alınır?

Vegan sertifikası, hayvansal ürünler veya yan ürünler içermeyen ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler için akredite kuruluşlar tarafından işletmeye değl bizzat ürünün kendisine verilen bir sertifikadır.

Vegan Sertifikası Nasıl Alınır?

Vegan sertifikalı logo, vegan ürünlerle ilgilenen tüketiciler tarafından kolayca görülebilir ve veganların içerik listelerine sürekli başvurmadan alışveriş yapmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda şirketlerin büyüyen vegan pazarını tanımasına, vegan kelimesini ve temsil ettiği yaşam tarzını ana akım haline getirmesine yardımcı olur. Sertifikalı Vegan Logosu şu anda yüzlerce şirket tarafından üretilen binlerce üründe bulunmaktadır. Sertifikalı Vegan Logosu, halkı veganlık konusunda eğitmenin yanı sıra, vegan dostu işletmelerinde daha görünür olmasına ve tercih sebebi haline gelerek diğer işletmelere sürdürülebilirlik gibi konularda örnek olmasına yol açar.

Vegan sertifikası almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, test konusunda güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş ile çalışmanız olmalıdır. Ayrıca kuruluşun ulusal ve uluslararası akredite olduğundan ve size sunduğu sertifikanın tüm dünyada geçerli olduğundan emin olmalısınız.

Daha sonra ürününüz ile ilgili kuruluşa ulaşarak, başvuru esnasında yapmanız gerekenleri öğrenip, süreç hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra sertifika sürecine başlayabilirsiniz.

Vegan sertifikası süreci, sertifika almak istediğiniz ürünlerin ve bileşenlerinin ayrıntılı bir listesinin yanı sıra üretim tesisi, üretim süreci, temizleme protokolleri ve herhangi bir ekipmanı veya üretim hattını paylaşmanızla devam eder. Sertifikalandırma süreci genellikle 1-2 hafta arasında bir zamanda tamamlanmaktadır. 

Uzman ekibimiz vegan sertifikasıyla ilgili her türlü sorunuza yanıt vermekten ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.