Vegan Sertifikası

Vegan Sertifikası

Vegan sertifikası veya vegan etiketinin ne olduğunu anlamak için öncelikle şunu bilmek ve anlamak gerekmektedir; veganlık yada veganizm, mümkün ve uygulanabilir olduğu ölçüde, yiyecek, giyecek veya başka herhangi bir amaç için hayvanlara yapılan her türlü sömürü ve zulüm biçimlerini dışlamaya çalışan bir felsefe ve yaşam biçimidir. Vegan sertifikası, veganlığı benimsemiş tüketicinin aldığı üründen, üreticinin ise vegan iddiası olan ürününden % 100 emin olmasını sağlar.

Vegan Sertifikası

Veganlık sadece bireysel birşey olmayıp, aynı zamanda hayvanlar, insanlar ve çevre yararına hayvansız alternatiflerin geliştirilmesini ve kullanılmasını teşvik ederek kitlesel bir bilinç oluşmasını sağlar. Vegan tüketiciler sanıldığının aksine oldukça büyük bir tüketici kitlesini oluştururlar.

Bir ürünün vegan olması için üretim esnasında uyması gereken bir çok kriter olduğu gibi, üretiminde kullanılan kaynaklarında şeffaf olması ve vegan standartlarına uyması gerekmektedir.

Bizim sunduğumuz vegan sertifikası olan V-Mark programı, vegan tüketim ürünleri için standardı belirler. Program kapsamında ürün üreticileri, sıkı kriterlerimizi karşılayan lisanslı vegan ürünlerde V-Mark vegan sertifikası logosunu sergileyebilir. Logo, müşterilerinize ürünün hayvansal içerikler içermediğini, üretim veya test süreçlerinin hiçbirinde hayvanların dahil olmadığını belirtir.

Ürününüz vegan standartlarını karşılıyorsa, ürününüzü test edip onaylamamızı talep edebilir, böylece müşterilerinize ürününüzü gerçekten vegan olduğunu bilerek güvenle kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Vegan sertifikası, veganlığı daha ulaşılabilir, kullanışlı ve kabul edilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. V-Mark vegan sertifika logosu, veganlık kavramını halka tanıtmanın ve hayvanların artık insanlar tarafından yiyecek, giyecek, eğlence veya başka bir amaç için kullanılmadığı bir dünyaya doğru hareketi ilerletmenin bir yoludur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vegan ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte, işletmelerden vegan sertifikasyonu için artan bir talep var. V-Mark vegan sertifikası, akredite edilmiştir ve tüm dünyada tanınan bir programdır.

Ürünlerinizin üzerindeki V-Mark vegan sertifikası logosu satışları artırabilir, yalnızca daha fazla vegan müşteriyi değil, aynı zamanda daha etik, sağlıklı ve çevre dostu ürünler tüketmek isteyenleri de çekebilir. Logo kolayca tanınır ve insanların sürekli içerik listelerine başvurmadan alışveriş yapmalarına olanak tanır. Araştırmalar, vegan yiyecek satın alan kişilerin, vegan olarak açıkça işaretlenmiş bir ürünü satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

UK Vegan Society tarafından yapılan yeni bir araştırma, vegan ürünler için pazarda bulunan insanların (vegan veya başka türlü) ezici bir çoğunluğunun, yeni ürünler için alışveriş yaparken aktif olarak vegan doğrulama logoları aradığını ortaya koymuştur. Vegan yiyecek ve içecek için, katılımcıların % 95'inden fazlası ürünlerde bir vegan etiket aramışlardır.

Vegan sertifikalı ürün üreticileri, logoyu ambalajlarda, menülerde, ilgili tanıtım materyallerinde, sosyal medyada ve çevrimiçi herhangi bir yerde kullanarak yararlanabilir. Tüm ürünleriniz vegan sertifikalıysa, logoyu işletme adınızın göründüğü herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Müşteriler, işletmenizin kaliteli, etik ürünler ürettiğini bir bakışta görebilir.

Bir restoran veya kafe işletiyorsanız, ve menünüze daha fazla vegan seçeneği eklemek istiyorsanız, yada daha farklı talepleriniz var ise bir uzmanımızla görüşebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.