Vegan Parfüm Sertifikası

Vegan Parfüm Sertifikası

Piyasadaki çoğu parfüm vegan tüketici için uygun değildir. Parfüm içerisindeki bileşenler ve ürün üzerindeki içerik bilgisi vegan sertifikası olmadan vegan tüketici için genellikle yanıltıcıdır.

Vegan Parfüm Sertifikası

Çoğu parfümün vegan değildir ve içeriğinde kullanılan bileşenler, ticari sır yasası kapsamında gizli tutulmaktadır. Ticari sır yasasının, üreticiyi, içeriğin minimum konsantrasyonuna dayalı olarak açıkça etiketlenmesi gerekmeyen içerikleri açıklamaya karşı korur.

Ancak bilinmelidir ki parfümlerin çoğunluğunda hayvansal veya hayvan ile ilgili bir bileşen bulunur. Parfümler genellikle şu örnektekiler gibi hayvansal bileşenler içerebilir: Civet (bir misk kedisinin anal bezlerinden elde edilen dışkı macunu), Castoreum (deri kokusu yaratır, kunduzun genital koku keselerinden elde edilir), Mmber (sindirim sisteminden elde edilir) ispermeçet balinalarının yolu) ve misk veya katsuri (misk geyiğinin kılıf bezinden salgılanan bir koku) - ve hepsi yaygındır.

Pek çok parfüm vegan olarak etiketlenmez çünkü hayvansal kaynaklı bileşenler içerir ve bunları değiştirmek onların koku profillerini de değiştireceğinden dolayı üretici tarafından tercih edilmez.

Yani bu durumda vegan bir tüketicinin bilmesi gereken şey şudur; Eğer parfüm üzerinde vegan bir sertifika veya etiket bulamıyorsanız, parfüm veya kokunun vegan olmadığını varsaymak en doğrusudur.

V-Mark vegan parfüm sertifikası bu konudaki belirsizlikleri hem tüketici hem de üretici için ortadan kaldırır. Detaylı bilgi edinmek ve aklınıza takılan herhngi bir konuda yardım almak için uzman ekibimize başvurabilirsiniz.

Vegan Vejetaryen Sertifikası V-Mark

Hemen Başvur