Vegan Kozmetik Sertifikası

Vegan Kozmetik Sertifikası

Vegan kozmetik ürünleri, içerisinde makyaj, saç ve cilt bakımı, kişisel bakım, banyo malzemeleri, parfümler vb. binlerce ürün kategorisini barındırmaktadır.

Vegan Kozmetik Sertifikası

Son araştırmalara göre, vegan kozmetik pazar büyüklüğünün 2025 yılına kadar 20,8 milyar dolar olacağı tahmin edilmektedir. Gıda ürünlerinden farklı olarak, kozmetik sektöründe doğal bir kozmetiğin ne olduğunu tanımlayan hiçbir yasası yoktur ve "doğal" bir kozmetik genellikle hayvansal kaynaklı herhangi bir bileşen barındırıyor olabilir.

Vegan tüketiciler, kozmetik tedarikçilerden hayvan deneyleri içermeyen ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler talep etmektedir ve vegan iddiası olan ürünlerinde üretim aşamalarının şeffaf olması beklenmektedir.Bu nedenle tüketiciler artık güvenilir vegan etiketli kozmetik ürünlerine rağbet etmektedirler.

V-Mark kozmetik sertifikasyonu programı, uluslararası akreditasyonlara sahip bağımsız bir kontrol ve sertifikasyon programı olarak, kozmetik ürünlerini, güvenilir bilimsel testler, denetimler ve içerik araştırmalarıyla desteklenen bir süreçten geçirerek, tüketicinin aklında soru işareti kalmasını önler.

V-Mark vegan kozmetik sertifika programı, kozmetik, makyaj, saç ve cilt bakımı, kişisel bakım, tuvalet malzemeleri, parfüm vb. ürünlerde, bileşenlerin tanımlanmasını, fabrika denetimleri, test ve analizi dikkate alarak, bağımsız ve tarafsız olarak raporlar.

V-Mark vegan sertifikasını sunan konusunda uzman ekibimiz, malzemelerinizin ve ürünlerinizin pazar gerekliliklerine uygun olduğunu göstermenize yardımcı olacak ve tüketiciye sağladığı güven ile dünyanın her yerinde tercih edilen ürünler olmalarını sağlayacaktır.

Vegan Vejetaryen Sertifikası V-Mark

Hemen Başvur