Vegan-Vejetaryen Logosu Nasıl Kullanılır ?

Vegan-Vejetaryen Logosu Nasıl Kullanılır ?

Vegan vejetaryen sertifikalı logo, vegan veya vejetaryen tüketiciler tarafından kolayca görülebilir ve veganların içerik listelerine sürekli başvurmadan alışveriş yapmalarına yardımcı olur.

Vegan-Vejetaryen Logosu Nasıl Kullanılır ?

Aynı zamanda şirketlerin büyüyen vegan pazarını tanımasına, vegan kelimesini ve temsil ettiği yaşam tarzını ana akım haline getirmesine yardımcı olur. Sertifikalı Vegan Logosu şu anda yüzlerce şirket tarafından üretilen binlerce üründe bulunmaktadır.

Sertifikalı Vegan Logosu, halkı veganlık konusunda eğitmenin yanı sıra, vegan dostu işletmelerinde daha görünür olmasına ve tercih sebebi haline gelerek diğer işletmelere sürdürülebilirlik gibi konularda örnek olmasına yol açar.

Üreticiler, vegan veya vejetaryen logosunu kullanabilmek için öncelikle ürünlerinin uygunluğunu kanıtlamalıdırlar. Sadece ürünleri için vegan vejetaryen belgesine sahip olan üreticiler vegan veya vejetaryen sertifikalı logoyu kullanabilirler.

Başvuru, uygunluk değerlendirme ve belgelendirme aşamaları tamamlandıktan sonra, ürün resminiz için Size V-Mark vegan sertifikası ve ürünlerinize entegre edebilmeniz için V-Mark logoları gönderilir.