Vegan Vejetaryen Belgesi

Vegan Vejetaryen Belgesi

Vegan vejetaryen pazarında yer almak isteyen herhangi bir üretici, ürününün tamamen vegan veya vejetaryen olduğunu iddia ederek pazara sunabilir, ancak üreticinin bu iddiası bir vegan belgesine sahip olmadığı sürece bilinçli bir tüketici için hiçbirşey ifade etmeyecektir.

Vegan Vejetaryen Belgesi

Vegan ve vejetaryen tüketiciler son derece bilinçlidir. Her ürünün içeriğini araştırır ve vegan standartlarına uygun olduğuna emin olduğu ürünleri tercih ederler. Fakat maalesef çoğu ürün içeriği, üretim şekli, kaynakların nerelerden elde edildiği, tedarik zincirinde vegan standartlarına uygun olmayan bir durum olup olmadığı konusunda şeffaf değildir ve bu standartları denetleyen bir mekanizma olmadığı için vegan tüketici vegan sertifikasına sahip, vegan etiketli ürünleri tercih eder.

90'lı yıllardan bu yana, küresel olarak kullanılan vegan-vejetaryen sembollerinin artan sayısı, kuruluşların kendilerini bu tercihleri ​​kullanarak tüketicilere ifade etmeleri ve tüketicilerin taleplerini karşılamaları için işaretlemelerin önemini ortaya koymuştur. Ve bu doğrultuda V-Mark, yayınladığı Vegan-Vejetaryen Standardı ve Logosu ile kendi markasını oluşturmuştur.

V-Mark Vegan Vejetaryen Sertifikasyonu, vegan-vejeteryan tüketicilere çözüm üretmek ve güven vermenin yanı sıra, üreticilere küresel pazarda büyüyen ve gün geçtikçe gelişen vegan pazarından kazanç elde etmelerinde önemli rol oynamıştır.

V-Mark Vegan sertifikalı ürün logosu, herhangi bir gıdayı veya ürünü, vegan ve vejeteryan tüketime uygun kılan kriterlere sahip, yani hayvansal bileşenler veya hayvansal yan ürünler içermeyen, bunun yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmemiş günlük hayatta karşımıza çıkan neredeyse her üründe kullanılabilir.

Vegan Vejetaryen pazarına sunmak istedğiniz ürünleriniz için her türlü soru ve sorularınızı uzmanlarımız yanıtlamaktan memnun olacaktır. Hemen bize başvurarak vegan vejetaryen belgeniz için ilk adımı atabilirsiniz.