Vegan - Vejetaryen Belgesi Nedir ?

Vegan - Vejetaryen Belgesi Nedir ?

Vegan Vejetaryen belgesi, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından yapılan denetim ve testler sonucunda, vegan vejetaryen üretim standartlarını karşıladığı tespit edilen ürünlere verilen belgedir.

Vegan - Vejetaryen Belgesi Nedir ?

Vegan ve vejetaryen pazarından pay almak adına, bazı üreticiler ürünlerini vegan veya vejetaryen olarak beyan eder ve pazara sunarlar. Ancak üreticinin beyanı tek başına güvenilir değildir. Ürünün vegan kriterlerine uygun olup olmadığı, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından değerlendirilip, belgelendirilmelidir.

Hem ürünlerin sunulacağı market, restoran ve benzeri işletmeler, hem de tüketiciler, herhangi bir ürünün vegan olduğuna emin olmak için ürünün üzerinde, bağımsız, akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan bir laboratuvar tarafından test edilip onaylandıktan sonra verilen geçerli bir vegan belgesi görmek istiyorlar.

Vegan belgesi yada vejetaryen belgesi, işletme tarafından daha şeffaf bir yaklaşım olmasının yanı sıra tüketicilere, tükettikleri ürünlerin vegan veya vejetaryen yaşam tarzlarına uygun olduğu konusunda gerekli rahatlığı sağlar.

Bir ürünün vegan olması için üretim esnasında uyması gereken bir çok kriter olduğu gibi, üretiminde kullanılan kaynaklarında şeffaf olması ve vegan standartlarına uyması gerekmektedir.

Vegan vejetaryen sertifika programı kapsamında üreticiler, sıkı kriterlerimizi karşılayan lisanslı ürünlerinde V-Mark vegan sertifikası logosunu sergileyebilir. Logo, müşterilerinize ürünün hayvansal içerikler içermediğini, üretim veya test süreçlerinin hiçbirinde hayvanların dahil olmadığını belirtir.

Vegan Vejetaryen pazarına sunmak istedğiniz ürünleriniz için her türlü soru ve sorularınızı uzmanlarımız yanıtlamaktan memnun olacaktır. Hemen bize başvurarak vegan vejetaryen belgeniz için ilk adımı atabilirsiniz.