Vegan Belgelendirme

Vegan Belgelendirme

Vegan ve vejetaryen tüketiciler oldukça bilinçli bireylerdir. Satın alacakları her ürünün içeriğini detaylı bir şekilde araştırır ve vegan standartlarına uygun olduğuna emin olduğu ürünleri tercih ederler.

Vegan Belgelendirme

Fakat maalesef çoğu ürün içeriği, üretim şekli, kaynakların nerelerden elde edildiği, tedarik zincirinde vegan standartlarına uygun olmayan bir durum olup olmadığı konusunda şeffaf değildir ve bu standartları denetleyen bir mekanizma olmadığı için vegan tüketici vegan belgesine sahip, vegan etiketli ürünleri tercih eder.

Vegan Vejetaryen belgesi, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından yapılan denetim ve testler sonucunda, vegan vejetaryen üretim standartlarını karşıladığı tespit edilen ürünlere verilen belgedir.

Vegan ve vejetaryen pazarından pay almak adına, bazı üreticiler ürünlerini vegan veya vejetaryen olarak beyan eder ve pazara sunarlar. Ancak üreticinin beyanı tek başına güvenilir değildir. Ürünün vegan kriterlerine uygun olup olmadığı, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından değerlendirilip, belgelendirilmelidir.

Vegan-Vejetaryen Belgesine sahip olmak için belgelendirme talebinde bulunan üreticinin ürünü veya ürünleri, içerikleri, üretim süreçleri, hayvan testleri, paylaşılan makineler ve çapraz bulaşma şansı ile ilgili birçok teste ve denetlemeye girer.

Günümüzde ürününüz için vegan belgesi edinebileceğiniz pek çok kuruluş mevcuttur. Bu kuruluşlar arasında ulusal ve uluslararası akreditasyonları sayesinde tüm dünyada tanınan, güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş olarak saygın bir yeri olan V-Mark, vegan sertifikası konusunda öne çıkmaktadır.

Vegan sertifikası almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, test konusunda güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş ile çalışmanız olmalıdır.

V-Mark vegan sertifika programında çalışan uzman ekibimiz, işletmenizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini belirlemek için yardımcı olur, belgenizin müşteri tabanınıza en iyi şekilde hizmet etmesini sağlar.

V-Mark vegan vejetaryen belgelendirme programı, tüketici güvenini korumanıza ve tedarik zincirinde riski yönetmenize yardımcı olmak için kapsamlı bir vegan gıda güvenliği, kalite güvencesi ve sürdürülebilirlik çözümleri yelpazesi sunar. V-Mark uluslararası akreditasyonlara sahip, dünya çağında tanınan ve güvenilen bir vegan ürün belgelendirme kuruluşudur.