V-Mark Vegan Sertifikası Süreçleri

V-Mark Vegan Sertifikası Süreçleri

Vegan sertifikasyon sürecine başlamak için öncelikle ilgili firmanın ürünü için başvuru yapması yeterlidir. Başvuru süreci uzmanlarımızca değerlendirildikten sonra, bazı detayların tarafımıza iletilmesini talep ederiz. Böylelikle süreç başlamış olur.

V-Mark Vegan Sertifikası Süreçleri

Ürünü veye ürünleri için Vegan sertifikası talebinde bulunan üreticiye, içerikleri, üretim süreçleri, hayvan testleri, paylaşılan makineler ve çapraz bulaşma şansı hakkında bazı gerekli sorular sorularak yanıt beklenir.

Vegan sertifikası süreci, sertifika almak istediğiniz ürünlerin ve bileşenlerinin ayrıntılı bir listesinin yanı sıra üretim tesisi, üretim süreci, temizleme protokolleri ve herhangi bir ekipmanı veya üretim hattını paylaşmanızla devam eder.

Vegan sertifikası için ilk belgeleri topladıktan sonra, uzmanlarımız ürün için numune alarak gereken tüm testleri tarafsız, bağımsız ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirirler.

Üretim sürecinin karmaşıklığına bağlı olarak, tesisin fiziksel bir denetimini gerçekleştirmek üzere bir müfettiş atanabilir. Tesis, ürünler ve içerikler V-Mark vegan sertifikasyonu için onaylandıktan sonra, size bir sözleşme ve fatura gönderilir.

Kurumumuz yeterli bir kanaat edinmez ise müşteri olan üreticiye 1 günlük proses denetimi talep eder, yeterli bulur ise direkt sertifikasyon onayı verilir.

Verilen onay komisyon ile tekrar değerlendirilir ve uygun gördüğü taktirde sertifikasyon aşamasına geçilir.

Tüm bu süreçler genellikle 1-2 hafta arasında bir zamanda tamamlanmaktadır. Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra, ürün resminiz için Size V-Mark vegan sertifikası ve ürünlerinize entegre edebilmeniz için V-Mark logoları gönderilir.