V-Mark Nedir?

V-Mark Nedir?

V-Mark uluslararası akreditasyonlara sahip, dünya çağında tanınan ve güvenilen bir vegan ürün sertifikasyon sağlayıcısıdır. Günümüzde veganizm, en hızlı büyüyen gıda trendidir ve V-Mark, işletmenizin bu heyecan verici fırsattan yararlanmasına yardımcı olabilir.

V-Mark Nedir?

V-Mark Sertifikasyon Süreci Nasıl İşler?

V-Mark sertifikasyon süreci, sertifika almak istediğiniz ürünlerin ve bileşenlerinin ayrıntılı bir listesinin yanı sıra üretim tesisi, üretim süreci, temizleme protokolleri ve herhangi bir ekipmanı veya üretim hattını paylaşmanızla başlar.

Üretim sürecinin karmaşıklığına bağlı olarak, tesisin fiziksel bir denetimini gerçekleştirmek üzere bir müfettiş atanabilir. Tesis, ürünler ve içerikler V-Mark sertifikasyonu için onaylandıktan sonra, size bir sözleşme ve fatura göndeririz. Tüm süreç başarıyla tamamlandıktan sonra, ilgili vegan üründe V-Mark vegan etiketi kullanabilmeniz için onay veririz. Tüm süreç birkaç hafta içinde tamamlanabilir.

Neden V-Mark Vegan Sertifikası?

Bazı şirketler ürünlerini vegan olarak beyan ederler, ancak çoğu araştırma gösteriyor ki, tüketiciler  herhangi bir ürünün vegan olduğuna emin olmak için dışarıdan, bağımsız bir üçüncü taraf laboratuvar tarafından test edilip onaylandıktan sonra verilen geçerli bir vegan etiketi görmek istiyorlar. Bu, işletme tarafından daha şeffaf bir yaklaşım olmasının yanı sıra tüketicilere, tükettikleri ürünlerin vegan yaşam tarzlarına uygun olduğu konusunda gerekli rahatlığı sağlar.

V-Mark ile Uluslararası Tanınma

V-Mark ulusal ve uluslararası akreditasyonlarıyla, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa da dahil olmak üzere dünya çapında tanınmaktadır. Tüketicilerin vegan ürünleri aradıkları her yerde, güvenilir bir işaretleme olarak karşılarına çıkabilir.

V-Mark etiketli vegan ürün ağı her geçen gün artarak büyümektedir. V-Mark bugün, dünyanın çeşitli yerlerinden şirketlere vegan ürün sertifikasyonu için yardımcı olmaktadır.