V-Mark Hangi Ürünler İçindir?

V-Mark Hangi Ürünler İçindir?

Vegan sertifikalı ürün logosu V-Mark, herhangi bir gıdayı veya ürünü vegan ve vejeteryan tüketime uygun kılan kriterlere sahip, yani hayvansal bileşenler veya hayvansal yan ürünler içermeyen, bunun yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmemiş günlük hayatta karşımıza çıkan neredeyse her üründe kullanılabilir.

V-Mark Hangi Ürünler İçindir?

Vegan sertifikası gerekebilecek ürün kapsamına neredeyse tüm tüketici ürünleri dahil olabilmektedir. Bitkisel görünen bir üründe tatlandırmak, aroma vermek vb. gibi farklı birçok sebepten dolayı hayvansal bileşenler bulunabilir.

Basit bir bisküvide dahi, albümin, kemik kömürü, tereyağı, karmin, kazein, jelatin, laktoz, domuz yağı, l-sistein, mono ve di-gliseritler, gomalak, D3 vitamini, peynir altı suyu tozu gibi hayvansal bileşenler bulunmaktadır.

Kozmetik ürünlerinin bir çoğu hala hayvanlar üzerinde test edilmektedir ve hayvansal içerik barındırabilmektedir. Yada günük hayatta giydiğimiz tekstil ürünleri hayvansal bileşen içerebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, tüketici tarafından pek bilinmeyen yada denetime tabi olmayan hayvan bazlı birçok bileşen vardır. Bu malzemelerin olup olmadığını teyit edebilmek için, malzemeyi nereden temin ettiklerini öğrenmek yada doğrudan üreticiyle iletişime geçmek gerekebilir.

İşte V-Mark sertifikalı vegan etiketi, tüketici için tüm bu zahmetli süreçleri ortadan kaldırmak için vardır. Üzerinde V-Mark logosu gördüğünüz her ürün, %100 vegandır ve bilinen tüm hayvansal bileşenlerden arındırılmış olduğu tarafsız laboratuvarlarımızca test edilip onaylanmıştır.